Happy Evolution

10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi.

11798467_10203464958503415_563830757_n

 Żaneta Geltz – inicjatorka non-profitowego projektu Happy Evolution, propagującego zwiększenie uwagi dla własnego zdrowia i świadomości konsumenckiej. Autorka eBooka pt. “10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi”, red.nacz. portalu hipoalergiczni.pl.

Na czym dokładnie polega idea HE?

Na początku była notatka, którą sporządziłam po kilku miesiącach stosowania przeróżnych metod, które podsuwali nam nasi eksperci: a to odstawienie białego pieczywa i to całkowicie, a to poranna gimnastyka, codziennie 10 minut, a potem jeszcze okazało się, że rozwój emocjonalny jest ważny, że warto zrobić detoks i odkwaszać się i…jak już myślałam, że pewnie zwariowałam, bo moi znajomi nie wiedzą już o czym ze mną rozmawiać, to zauważyłam pewien symptom. Nie tylko zgubiłam 20 kg, ale także zauważyłam niezwykłą jasność umysłu, szybkość i łatwość podejmowania decyzji, zniknęły naczynka na skórze, cellulit, ciało zaczęło “ze mną rozmawiać” i to może dziwnie zabrzmi “dziękować” za to, co dla niego robię. Mam dwa razy więcej włosów, budzę się wyspana i pełna pomysłów po 5 godzinach snu, nigdy dotąd tego nie doświadczyłam.
Dlatego uporządkowałam swoją metamorfozę w 10 kroków i poddałam ją godzinnej debacie 6 ekspertów i lekarzy przy okazji Dni Alergii na Stadionie Narodowym w Warszawie. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Po debacie przeżyliśmy oblężenie na stoisku. Dziesiątki osób prosiły mnie o wersję 10 kroków, którą mogą zabrać do domu i zacząć stosować. Wtedy właśnie postanowiłam to opisać, aby dzielić się z innymi tym, co na co dzień pomaga mi zachować zdrowie i dobry nastrój.

HE to 10 przykazań, dzięki którym osiągniesz harmonię w życiu i zachowasz pełnię zdrowia. Jak pomóc wdrożyć się osobie, która wcześniej prowadziła niezbyt zdrowy styl życia? Od czego najlepiej rozpocząć HE?

Jeśli dana osoba jest już na granicy decyzji i waha się przed postawieniem pierwszego kroku, a może pozwolić sobie na tydzień dla siebie, to poleciłabym kurację oczyszczająco-odkwaszającą, nazywaną często detoksem. Jest to 100-procentowo skuteczny proces, po którym każdy, bez wyjątku odczuwa sygnały ciała i z wielkim zaangażowaniem wchodzi w kolejne kroki poprawiające poziom życia. Jeśli jednak ktoś nie może sobie na taki wypad pozwolić, to zaczynamy od wody i żywności. Na stronie 40. eBooka umieściłam 2 paragony, które ułatwią pierwsze 2 kroki, czyli solidne zmiany w tym, jak robimy zaopatrzenie naszej lodówki.
Ja osobiście zaczęłam od wody, kupiłam urządzenie, które nazywa się Avatari Aqua i po 2 miesiącach poczułam pierwsze efekty odkwaszenia i prawidłowego nawodnienia organizmu. Przykład? Całkowicie zmieniła się moja skóra, zmniejszyłam liczbę stosowanych kosmetyków na ciało i twarz, która stała się bardziej promienna. Nie wiem po co komu botoks??

Czy Polacy są gotowi na nową rewolucję?

Polacy to wspaniały naród, moim zdaniem jesteśmy wyjątkowi, pełni pasji, piękni, pracowici, żyjemy w idealnym klimacie, jesteśmy pomiędzy nieobliczalną Rosją i racjonalnym Zachodem, jesteśmy jednocześnie zorientowani na uczucia i sukces zawodowy. Jemy jednak za dużo fastfoodów, białej mąki i zakwaszamy się zbyt dużą ilością spożywanego mięsa. Potrzebujemy dobrych wzorców, trafnego przepisu na talerz, a jeszcze wcześniej na zdrowy paragon. Pracujemy za dużo, za szybko jemy i za mało zajmujemy się swoją “psyche”. Wiem też, że każdy z nas ma swoje własne sposoby na zdrowie, które działają. Happy Evolution to też miejsce na dzielenie się doświadczeniami. Zachęcam wszystkich, którzy przeszli swoją, inną drogę ku lepszemu życiu i znaleźli swój przepis na szczęście, aby włączyli się w projekt Happy Evolution i pomogli innym zrobić pierwszy krok.

zanetaŻaneta Geltz, inicjatorka Happy Evolution

Jakie zdrowe rozwiązania polecisz naszym czytelniczkom/czytelnikom?

Jesteśmy otoczeni tak ogromną ilością informacji, reklam, krzyków promocyjnych firm, które próbują przebić się przez liczne, konkurencyjne komunikaty, by zdobyć naszą uwagę, że już sami tracimy pewność, kim jesteśmy i czego tak naprawdę nam potrzeba. Brakuje nam kontaktu ze sobą, by usłyszeć, co dokładnie powinniśmy wyeliminować, czego unikać, by lepiej żyć. Moim odkryciem jest duńska orientacja na styl eko, organic, handmade, fairtrade, natural, locally grown, recycled. Duńczycy edukują się w zakresie zdrowia i ekologii i już od wielu lat kierują się certyfikatami niezależnych instytucji działających na rzecz konsumentów. Producenci mogą się jedynie dostosować lub odejść z rynku. Moją radą jest REDUKCJA ZAKUPÓW. Kupujmy mniej, bardziej świadomie, z większą uwagą dla składu produktów, bądźmy dobrzy dla siebie, bądźmy selekcjonerami, jako konsumenci możemy stroić fochy i oczekiwać jak najwyższej klasy produktów, zamiast ściemy marketingowej. Polecam dużo warzyw, kontakt ze słońcem, spotkania tylko z inspirującymi ludźmi, eliminację złych rzeczy z życia, nieżyczliwych osób i kiepskich produktów. W ten sposób przybliżymy się do naszego dobrego humoru i czegoś, co nazywam szczęściem.

zg

Do Happy Evolution dołączyli już:

Agnieszka Cegielska – dziennikarka i prezenterka tv, orędowniczka zdrowego życia bez szkodliwej chemii.
Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, wielokrotna uczestniczka maratonów.
Bartłomiej Topa – aktor, wegetarianin, triathlonista, promotor zdrowego żywienia.
Kamila Szczawińska – modelka, promotorka zdrowego handlu, założycielka bloga myfitspirations.com


Więcej informacji:

Hipoalergiczni.pl – http://hipoalergiczni.pl/happyevolution/

Pobierz bezpłatnego eBooka – 10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi
http://hipoalergiczni.pl/wp-content/uploads/2014/10/happy_evolution_by_hipoalergiczni.pdf

 

Fot. Michał Ozdoba, Katarzyna Piwecka